Vannas istabas remonts – kas par to būtu jāzina?

Vannas istabas remonts – kas par to būtu jāzina?

Tev ir vēlme un apņemšanās veikt remontu savā vannas istabā. Iespējams, ka tu jau esi iztēlojies, kā tā varētu izskatīties, taču apzinies, ka ceļš no idejas līdz rezultātam ir izaicinājums. Izlasot šo rakstu, tu iegūsi pamata izpratni par remontam nepieciešamajiem materiāliem, dizaina risinājumiem, izmaksām un citiem jautājumiem. 

Plānošana

Vannas istabas remonts jāsāk ar rūpīgu pārdomāšanu un plānošanu. Izmanto shēmu, kas sastāv no pieciem soļiem:

Idejas radīšana – te vari izpausties, iztēlojoties vai smeļoties iedvesmu no žurnāliem, katalogiem un skaistām Pinterest un Instagram bildēm.

Idejas pārbaudīšana – vai tevis uzburtās idejas īstenošanai ir nepieciešama papildu informācijas ievākšana vai konsultācija ar speciālistu? Šajā etapā vari lūgt palīdzību ģimenes locekļiem vai draugiem, kuri pēdējā laikā veikuši remontu – ļoti iespējams, ka viņi varēs padalīties ar kāda pieredzējuša speciālista kontaktiem.

Plānošana – ķeries tai klāt (budžets, darbaspēks, materiālu iegāde, saskaņošana būvvaldē utt.).

Idejas īstenošana dzīvē!

Remonta apjoms

Mainīsi visu no A līdz Z vai kaut ko atstāsi pa vecam? Ja vēlies saglabāt, piemēram, vannu, tā laikus jāpasargā no sabojāšanas. Ja to remontdarbu veicējam laicīgi nepateiksi, var gadīties, ka jau pirmajā remonta dienā ieraudzīsi vannu ar nodauzītām malām, sabojātu sifonu (caurule, no kuras ūdens tiek novadīts uz kanalizāciju) utt.

Tehnikas jauda

Sapņo par SPA salonu mājas apstākļos, un jau gatavojies pasūtīt vannu ar hidromasāžas (ūdens spiediens, kas masē) vai hromoterapijas (krāsu spēle ūdenī) funkciju? Vēlies atvieglot savu ikdienu, iegādājoties jaudīgu veļas mašīnu? Pirms pērc, noskaidro, vai ūdens spiediena un elektrības jauda tavās mājās ir pietiekama. Kur to darīt? Par ūdens spiedienu apjautājies namu pārvaldē. Par elektrības jaudu informāciju meklē līgumā ar elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju. Pārliecinies arī par ūdens cietību. Ja tas ir ciets, jāuzstāda ūdens filtrs, lai saudzētu jaunuzstādīto tehniku.

Jāparedz ārkārtas situācijas

Avārijas situācijās ir jātiek klāt cauruļvadiem, tāpēc pieeju tiem nedrīkst nobloķēt. Ja remonta laikā tos nobloķē, jo tie šķiet neestētiski, pirmkārt, avārijas gadījumā tiek kavēts santehniķu darbs, otrkārt, tiek sabojāts interjers, laužot ceļu līdz cauruļvadiem. Cauruļvadus var nomaskēt, piemēram, ar dekoratīviem atveramiem paneļiem, ko vajadzības un steigas gadījumā vienkārši attaisa.

Interjers un tehnika

Uzraksti uz papīra vai uzskicē, kas tavā ideālajā vannas istabā atradīsies. Pēc tam pieraksti aptuvenos izmērus katrai no mēbelēm un sadzīves tehnikai (ja plāno iegādāties jaunas mantas, izmērus piefiksē, dodoties uz mēbeļu saloniem un sadzīves tehnikas veikaliem vai apskatoties interneta veikalos). Tad ņem mērlenti, dodies uz vannas istabu un mēģini iztēloties, kur tu gribētu visu novietot un vai tam pietiks vietas. Atceries ieplānot pietiekami daudz brīvas vietas, lai varētu ērti kustēties.

Piemērotākais laiks remontam

Ir prātīgi uz remonta laiku darbā paņemt atvaļinājumu, lai darbus pēc iespējas raitāk virzītu uz priekšu. Nav noslēpums, ka ieilguši remonta darbi visiem mājiniekiem rada diskomfortu.

Darīt visu pašam vai uzticēties profesionāļiem? 

Tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, par ko cilvēki domā, plānojot remontu. Vai tu vari izremontēt vannas istabu paša spēkiem? Protams! Jautājums – vai tev to vajadzētu darīt pašam? Ja tiek plānots kapitālais remonts, prasības pret meistaru ir augstas: ir jābūt elektriķa, santehniķa, būvamatnieka prasmēm, jo kļūdas šāda veida darbos var maksāt dārgi. Savukārt, ja vēlies vien nokrāsot sienas, to vari izdarīt pats. 

Vannas istabas sagatavošana remontam 

Noņemt flīzes no sienām, špaktelēt nelielus nelīdzenumus, veikt grīdas demontāžu un citus darbus tu vari saviem spēkiem, ja vien nav alerģijas pret putekļiem un ir priekšstats par to, ko gatavojies darīt.

Sienas

Visu, kas slēpjas aiz krāsas kārtas, flīzēm vai tapetēm, nemaz nerunājot par sienas nojaukšanu vai uzbūvēšanu no jauna, labāk uztici profesionālim. Tieši remonta laikā mēdz atklāties problēmas: iepriekš neprasmīgi saliktas caurules, nedroša konstrukcija, pelējums paviršas hidroizolācijas dēļ utt. Atstāj šos jautājumus meistara ziņā!

Grīda

Vari pieaicināt profesionāli, bet vari ieklāt grīdu pats, pirms tam ievācot informāciju un pakonsultējoties ar speciālistu.

Izlietnes uzstādīšana

Ja kaut reizi esi piedalījies izlietnes uzstādīšanā un ūdens un kanalizācijas caurules ir savā vietā, tad izlietni vari uzstādīt paša spēkiem. Ja kaut kas nav kārtībā ar caurulēm (redzi, ka tās pil; ir sarūsējušas), aicini meistaru.

Vannas vai dušas uzstādīšana

Vari darīt pats, bet ieteicams pieaicināt profesionāli, kurš pēc pieredzes zina, kā vannu un dušu uzstādīt droši, stabili un estētiski, nomaskējot visas savienojumu vietas.

Vannas istabas mēbeļu uzstādīšana

Spoguļgaldiņu vai plauktu pie sienas vari pielikt pats.

Krāsošana 

Arī nokrāsot sienas tu noteikti pratīsi pats.

Vai, darot pats, ietaupīsi naudu? 

Ja visu izdarīsi pareizi ar pirmo reizi, tad ietaupīt vari līdz pat 50 %. Ņem vērā arī, ka darbam iegādātie instrumenti (piemēram, kvalitatīvs urbis) noderēs arī turpmāk. Savukārt, ja pieļausi kļūdas, kas būs jālabo un kuras nevarēs nomaskēt, būsi velti iztērējis gan savu naudu, gan laiku. Tātad ietaupījums ir atkarīgs no tavām prasmēm un plānoto darbu sarežģītības.

Lielu daļu no vannas istabas remonta laikā veicamajiem darbiem tu vari paveikt pats, bet pie tehniski sarežģītiem darbiem ieteicams pieaicināt profesionāli, kuram ir bagātīga pieredze un speciāli instrumenti.

Padomi, kā ar vienkāršām metodēm vizuāli palielināt mazu vannas istabu:

Ja iespējams, iebūvē nišas veida plauktus sienā.

Novieto pie sienas liela izmēra spoguli, kas vizuāli paplašinās telpu.

Priekšroku dod gaišām krāsām.

Spilgts, saulains apgaismojums sniegs lielākas telpas iespaidu.

Vertikāli ornamenti uz flīzēm vai vertikāls sienu krāsojums sniegs augstuma ilūziju.

Vannu nomaini pret dušas kabīni.

Ja noteikti vēlies vannu, nevis dušu, iegādājies maza izmēra vannu (ir pieejamas pat tikai 100 cm garas vannas).

Vietu ieekonomēs arī stūra vanna.

Ja telpas platība atļauj, tu vari izvēlēties ierīkot gan vannu, gan dušu. Katrai ir savi plusi un mīnusi. Ja tavā ģimenē dzīvo dažādu paaudžu cilvēki, tad tā ir laba izvēle. Bērniem patiks plunčāties vannā, spēlējoties ar vannas pīlītēm, savukārt pusaudzis pēc sporta nodarbības labprāt ieskries dušā. Vecvecākiem ērtāk būs ieiet dušas kabīnē, nevis kāpt vannā.

Runājot par izmaksām, gan vannas, gan dušas kabīnes maksā līdzīgi – sākot no apmēram 100 EUR par vienkāršu ierīci līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro par funkcijām bagātu vannu vai dušas kabīni no augstvērtīga un ilgmūžīga materiāla.

Apvienot vannas istabu ar tualeti jeb nē?

Interjera dizaineri ir vienisprātis – ja tualetei nav iespējams iekārtot atsevišķu telpu, iekārto vannas istabu tā, lai tualetes pods nav pirmais, ko ierauga, atverot durvis, jo tas nav estētiski. Reizēm durvis uz vannas istabu mēdz atstāt vaļā, lai pēc mazgāšanās no telpas ātrāk izgarotu mitrums. Staigājot garām atvērtajai vannas istabai, podam nevajadzētu „krist acīs”. Ko iesākt, ja tualetes podu nav iespējams pārvietot? Nomaskē to, piemēram, ar plauktu, aizkariem vai lielu istabas puķi, kas novietota uz grīdas – variantu ir daudz un dažādi.

Galvenais iemesls, kādēļ tualeti vajadzētu iekārtot atsevišķā telpā, ir ērtības. Gaidīt uz tualeti, kamēr kāds nesteidzīgi plunčājas vannā, nudien nav patīkami. Taču mazos dzīvokļos cilvēki bieži tomēr izvēlas abas telpas apvienot ar mērķi paplašināt citas telpas – visbiežāk koridori.

Vannas istabas remonts ir radošs process, tāpēc ļaujies fantāzijai. Iedvesmojies no skaistiem interjera attēliem!


Lai jauka diena!