Kas ir veselīgs dzīves veids?

Kas ir veselīgs dzīves veids?

kredītu salīdzināšanas ekspertu padomiem

Kas ir veselīgs dzīves veids?

Daudzi runā par veselīgu uzturu, dzīvesveidu. Būt veselīgam, šobrīd, ir kā jauns modes trends. Veikalos no pārtikas ir nopērkams teju jebkas, un ļoti bieži redzam uzrakstus, kas norāda uz ekoloģisku preci, brīvu no ĢMO vai arī cukura, kofeīna nesaturošu produktus u.c. Populārs šobrīd ir arī veģetārisms, vegānisms, svaigēšana jeb RAW, kā arī bez glutēna pārtika. Cilvēki cenšas biežāk doties pārgājienos, vairāk brauc ar velosipēdu vai iet ar kājām, tādejādi mazāk izmantojot sabiedrisko transportu vai auto. Biežāk brauc pie dabas, pastaigājas pa mežu vai jūras krastu, baudot svaigo gaisu, reizē arī bruvīgo skatu. Vairums aktīvi apmeklē sporta zāli. Bet ko tad īsti mums dod veselīgs dzīves veids?

Piekopjot šādu dzīves sveidu, var atbrīvoties no daudziem traucējošiem blakus effektiem, kas rodas no neveselīga dzīvesveida un nepareiza uztura. Piemēram, vairums cilvēki nespēj izgulēties, dzīvo nemitīgā miega izsalkumā. Bieži izjūt bezspēku un nogurumu, arī tad, kad nav neko fizisku vai nogurdināmu darijuši. Izjūt biežu izsalkumu. Mēdz pārēsties. Rodas liekais svars. Iedzīvojas veselības problēmās, vairums izcieš muguras un locītavu sāpes, biežāk slimo un jūtas slikti. Tam visam bonusā ir arī stress, kas visu pastiprina, neapmierinātība, bezmiegs, dusmas u.c. Cik ilgi tā dzīvosim?

Tie, kas izvēlas ikdienu dzīvot veselīgi, drīkst pa reizei atļauties panašķēties, tad tas nekādu lielo ļaunumu organismam nenodara. Bet, līdz tam ir jānonāk. Cenšoties ikdienu padarīt aktīvāku, ieturot visas nepieciešamās ikdienas maltītes, nepārēdoties un ieviešot dažādību, kā arī nepieciešamās uzturvielas, organisms jūtas patiešām pateicīgs. Citreiz pat pietiek kārtīgi no rīta izstaipīties un ieturēt vērtīgas brokastis, un cilvēks jūtas enerģisks un možs ilgu laiku. Arī uzņemot pietiekoši daudz ūdens, jūtamies mundrāk, iedarbinam vielmaiņu, nomācam daudz simptomus, kas ikdienā liek justies slikti. Mums jāļauj organismam būt pateicīgam par to, ka sniedzam vērtīgu maltīti, ka vingrojam un padaram ķermeni spēcīgāku. Ar laiku arī slinkums izzustu, ja cilvēks sāktu apzināties sava ķermeņa spējas, izjustu spēku un justos lieliski.

Galvenie faktori, kas būtu jāsakārto, lai dzīvotu veselīgi:

  • Fiziskās aktivitātes

  • Sabalansētas un pietiekošas maltītes

  • Pozitīvas domas, emocijas

  • Pietiekams miega daudzums

  • Pietiekošs ūdens daudzums, ko uzņemt

  • Atpūtas brīži

Fiziskās aktivitātes dod mundrumu, spēku, enerģiju, kā arī motivāciju. To apvienojot ar pareizu uzturu jau izveidosies stiprāka imunitāte. Savukārt pozitīvas domas cilvēku ved uz veiksmīgāku dzīvi un notikumiem, kā arī pietiekoš miega daudzums palīdz cilvēka organismam atjaunoties un iegūt spēku nākamajai dienai. Tieši šī iemesla pēc gribētos šeit pieminēt sasāpējušo ātro kredītu tēmu, kas daudziem neļauj mierīgi gulēt un atslābināties. Uzskatām, ka tas ir liels posts un tas noteikti neiet kopā ar pozitīvām domām, svaigu gaisu un tīru vidi. Šo vajag izslēgt un sekot kredītu salīdzināšanas ekspertu padomiem. Un pats galvenai – lietojiet dzīvu ūdeni! Lietojot pietiekoši daudz ūdeni, sāk darboties vielmaiņa, organims pamostas un darbojas daudz labāk. Protams, nedrīkst aizmirst arī par atpūtas brīžiem un svaigu gaisu. Svaigs gais veicina labāku prāta darbību. Met slinkumu pie malas, mīli sevi un mīli savu ķermeni veicot visas iepriekš minētās darbības, lai justos lieliski! Esi veselīgs un enerģisks cilvēks!


Lai jauka diena!