Kas ir eņģeļi?

Kas ir eņģeļi?

Tuvojas Ziemassvētku laiks. Ziemassvētku laikā daudz tiek runāts par eņģeļiem un citiem debesu spēkiem. Mēs viņus redzam Ziemassvētku eglītēs, skatlogos, vitrāžās, baznīcās, lielveikalos, būdiņās un pilīs. Tā tas ir kopš neatminamiem laikiem. Cilvēki bez eņģeļiem nevar dzīvot, tāpat kā eņģeļi bez cilvēkiem. Ko mēs patiesībā zinām par eņģeļiem? Par eņģeļiem ir dažādi uzskati – kāds tos uztver kā pasaku būtnes, cits savukārt tos pazīst kā varenus Dieva sūtņus. Kas gan ir šīs noslēpumainās būtnes? Par to šajā rakstā.

Mūsu dzīvē dažreiz notiek lietas, kurām nav izskaidrojuma. Varam to saukt par veiksmi, vai vienkārši par sagadīšanos, bet varam arī šos notikumus vērot un mēģināt izprast. Šie notikumi ved pie atziņas, ka blakus ir kāda enerģija, kura vada un aizsargā. Protams, ne vienmēr katrs cilvēks tiek pasargāts un bieži gadās, ka cilvēkam ir jāgūst kāda mācība. Piemēram, cilvēks dzīvo pāri saviem līdzekļiem un tērē vairāk kā var atļauties. Tas noved pie tā, ka tiek paņemts ātrais kredīts un nopirkts tas, ko šobrīd nevarēja atļauties. Par šādu steigu un kaprīzēm ir jāmaksā dārgāk un dažkārt par ļoti dārgi. Un šeit tā enerģija, kura mūs pasargā, nav pametusi, bet gan dod tādu kā iespēju iegūt pieredzi.

Iespējams, ka esam šo enerģiju sajutuši kā gaismas būtnes sev blakus. Varbūt pat dažreiz saskatījuši, vai kādu zīmi saņēmuši no tām. Šīs gaismas būtnes ir mūsu eņģeļi. Eņģeļi ir tie, kas seko mums līdzi no dzīves uz dzīvi un apzinīgi pilda savu uzdevumu – rūpēties par mums. Viņi ir tie, kas mūs uzklausa un palīdz, kas brīdina un aizsargā, tie, kas mūs mīl bez kādiem nosacījumiem.

Kas tad īsti ir eņģeļi? Atbildes uz šo jautājumu varam atrast dažādos avotos. 

Ziņas par šīm būtnēm vispirms ir sastopamas dažādu reliģiju tekstos – kristietības, islāma, jūdaisma un citu ticību svētajos rakstos.

Budismā eņģeļa analogs ir bodistava, zoroastrismā Ameša Spenta vai jazats. Islāmā, tāpat kā kristietībā, eņģeļi ir Dieva radītas bezdzimumu ēteriskas būtnes. Islāma eņģeļiem nav brīvas gribas, jo tie radīti ar vienīgo uzdevumu akli kalpot visaugstākajam Allāham. Korānā teikts, ka eņģeļiem ir divkārši, trīskārši un vairāk spārnu.

Eņģeļu tēli caurstrāvo daudzas senās kultūras un civilizācijas. Tomēr pirmie tēli ar spārniem parādījās ēģiptiešu faraonu laikā vairākus gadu tūkstošus pirms Kristus. Ēģiptiešu kapenēs redzami spārnoti tēli, kas mirušos pacēla gaisā un nogādāja citā pasaulē. No Tuvajiem Austrumiem spārnotie simboli pārcēlās arī uz citām zemēm un laikiem. Grieķu un romiešu kultūra mudž no pusdievu tēliem, kas ļoti līdzinās eņģeļiem. Dievu vēstnesim Hermejam bija spārnotas sandales, spārnota bija uzvaras dieviete Nīke, skaisti, balti spārni bija kaislības un mīlestības dievam Erotam.

Vārds “eņģelis” cēlies no grieķu valodas un nozīmē “vēstnesis”. Eņģeļi nav piesaistīti kādai konkrētai reliģijai – tās ir gaismas būtnes, kas apņēmušās palīdzēt cilvēcei. Taču viņi ciena mūsu brīvo gribu un neiejaucas mūsu dzīvēs bez atļaujas, izņemot atsevišķus gadījumus, piemēram, kad sargeņģelim jāglābj cilvēks no dzīvībai bīstamas situācijas, ja viņa “laiks vēl nav pienācis”. Bet arī tad tas notiek saskaņā ar cilvēka paša izvēlēto scenāriju.

Kā izskatās eņģeļi?

Cilvēki ar gaišredzības spējām, kuri ir redzējuši šīs būtnes, raksturo tās kā gaismas bumbiņas dažādās krāsās. Taču bieži vien eņģeļi parādās mums pierastajā klasiskajā izskatā kā cilvēki ar spārniem. Viņi paši saka, ka dara to tādēļ, lai cilvēki viņus atpazītu.

Eņģeļiem nav dzimumu atšķirību tā, kā mēs to saprotam, taču katram eņģelim parasti dominē vai nu sievišķā vai vīrišķā enerģija.

Katram sava pārvaldības joma

Pastāv dažādi labo eņģeļu tipi – ķerubi, serafimi, sargeņģeļi, erceņģeļi utt. Un, līdzīgi kā cilvēkiem, arī atšķirīgiem eņģeļiem ir atšķirīgas jomas, kuras viņi pārvalda labāk. Ir eņģeļi, kas darbojas dziedniecības jomā, ir aizsardzības eņģeļi, ir dabas eņģeļi, mīlestības eņģeļi, skaistuma eņģeļi un citi. Un katru šo grupu pārvalda virseņģeļi jeb erceņģeļi. Tie ir spēcīgāki par vienkāršajiem eņģeļiem un aktīvi palīdz Zemes iedzīvotājiem.

Erceņģeļi ir daudz un dažādi, īsumā apskatīsim dažus zināmākos un jomas, kurās viņi ir gatavi mums palīdzēt.

  • Erceņģelis Mihaēls ir jaudīgs aizsardzības eņģelis. Kad vajag fizisku vai enerģētisku aizsardzību, sauc viņu.
  • Erceņģelis Rafaēlsirdziedniecības eņģelis. Palīdz dziedināt gan fiziskas, gan emocionālas, gan mentālas problēmas. Palīdz arī ārstiem un dziedniekiem.
  • Erceņģele Gabriēlapalīdz rakstniekiem, žurnālistiem, kā arī var asistēt visos jautājumos, kas saistīti ar bērniem, – ieņemšanā, iznēsāšanā, dzemdībās, audzināšanā.
  • Erceņģele Ariēlaatbild par dabu, vides jautājumiem un pārticību. Ja darbojies vides aizsardzības jomā vai vēlies atbrīvot blokus, kas traucē pārpilnības straumei brīvi plūst tavā dzīvē, tad pieaicini Ariēlu.
  • Erceņģelis Šamuēlspalīdz atrast lietas un cilvēkus, ko meklējam. Viņš arī palīdz harmonizēt attiecības ar citiem un vieglāk piedot.
  • Erceņģelis Raziēls palīdz risināt karmiskās saistības un dziedinātpagātnes emocionālās traumas.
  • Erceņģelis Uriēlspalīdz studijās, kā arī atrast atbildes un risinājumus sarežģītām situācijām
  • Erceņģelis Metatrons darbojas ar sakrālo ģeometriju, palīdz sensitīviem cilvēkiem, īpaši bērniem, kurus dēvē par indigo un kristāliskajiem.

Kas ir ļaunie eņģeli?

Ļaunie eņģeļi (kritušie eņģeļi) arī ir garīgas būtnes. Dievs radīja viņus sākotnēji par labiem, bet tie krita grēkā, un Dievs noliedza tos uz mūžību. Ļaunie eņģeļi ir viltīgi, spēcīgi un savā ļaunumā izveicīgi. Arī viņu ir daudz. Tie ir Dieva un cilvēka visniknākie ienaidnieki, labā un visa patiesā noliedzēji, kas cenšas samaitāt un izpostīt Dieva darbus. Sevišķi tie grib aizkavēt cilvēku pestīšanu, aizraujot tos sev līdzi mūžīgajā pazušanā. To pārvaldītājs ir velns, ko Bībele sauc par sātanu jeb apsūdzētāju, kārdinātāju, pretinieku un ļaunumu. Ļaunie eņģeļi Bībelē tiek saukti arī par nešķīstiem un ļauniem gariem.

Kā var sazināties ar eņģeļiem, un kādas zīmes viņi mums dod?

Pasaukt eņģeļus var jebkurš cilvēks, turklāt neatkarīgi no tā, vai viņš tic viņiem vai nē, vai viņš ir labs vai slikts. Viņi atsaucas vienmēr un palīdz tik, cik tas ir harmoniski, lai neiejauktos karmas likumos.

Eņģeļi neatrodas fiziskā ķermenī, tāpēc viņi var būt vairākās vietās vienlaikus, un mums nav jāsatraucas, ka kaut kur citur viņi pašlaik ir vairāk vajadzīgi.

Populārākie veidi saziņai ar šīm gaismas būtnēm ir svārstiņš, kārtis, „čenelings” un dažādu zīmju pamanīšana, kuras viņi mums dod.

Neapzināti mēs jau esam savā dzīvē kontaktējušies ar savu sargeņģeli, kādu citu eņģeli vai garīgo pavadoni. Parasti tas notiek kā pēkšņa doma vai ideja, kas iešaujas prātā. Bet, ja vēlamies apzinātāku kontaktu, varam sākumā izmantot palīglīdzekļus, piemēram, svārstiņu: tas ir diegā iekārts atsvars, kas var būt vienkārši gredzens vai arī īpaši šim nolūkam veidots akmens, metāls vai koks. Plašāka informācija par to, kā darboties ar svārstiņu, ir pieejama gan grāmatās, gan internetā.

Vēl viens veids, kā kontaktēties ar eņģeļiem, ir kārtis. Mūsdienās ir izdotas daudzas kārtis par eņģeļu tematiku, kuras paredzētas tieši kontaktam ar viņiem. Parasti tām līdzi nāk arī pamācība, kurā ir paskaidrots, kā kārtis lietot.

Nākošais veids ir tiešā saziņa jeb „čenelings”. Tādējādi var saņemt skaidru un precīzu informāciju. Apgūt šo metodi var jebkurš, tikai kādam tas sanāks ātri un dabiski, bet citam nāksies ilgāk trenēties. Liela loma šeit ir savu vibrāciju celšanai un spējai atbrīvoties no savām bailēm un blokiem. Arī Latvijā ir parādījusies iespēja apgūt „čenelingu” kursos.

Izmantojot šos saziņas veidus, jāpatur prātā, ka kontaktēties var ne tikai ar gaismas būtnēm, bet arī ar zemo vibrāciju radījumiem, tādēļ vienmēr palūdz savam augstākajam Es un erceņģelim Mihaēlam (viņš ir spēcīgs aizsardzības eņģelis), lai viņi gādātu par to, ka tu sazinies tikai ar tīrām gaismas un mīlestības būtnēm. Svarīgi ir arī nodomi un tas, cik lielas šaubas, bailes un neticība sev tevī mīt. Un vienmēr atceries – eņģeļu ziņas un klātbūtne ir patīkama, iedvesmojoša un pozitīva. Ja komunikācijas laikā sajūti bailes, tad, visticamāk, šīs domas nāk no tava ego vai arī no kādām zemāko vibrāciju būtnēm. Esi uzmanīgs, taču nebaidies.

Eņģeļiem patīk dot mums arī norādes un zīmes. Bieži viņi izmanto skaitļu virknējumus, kas atkārtojas, piemēram: 1111, 1414 un tamlīdzīgi. Ja ikdienā sāc ievērot vienādus skaitļus, iespējams, šīs gaismas būtnes cenšas tev ko pateikt.

Eņģeļi mūsdienās

Mūsdienās eņģeļu industrija ir visai racionāla un pelnoša. Eņģeļi ir visur – sākot ar kino, literatūru un mākslu, turpinot ar interjera priekšmetiem, tērpu un aksesuāru modi un beidzot ar suvenīriem, kas ir populāri visās pasaules malās. Katram taču mājās ir kaut viens eņģelis! Eņģelis ir arhetipisks tēls, ko visi atpazīst, tas ir teju vai gēnos ierakstīts, tāpēc nav brīnums, ka ir radušās dažādas eņģeļu reliģijas, medicīna, skolas, terapijas, lūgšanas, meditācijas, tiek rīkoti semināri, konferences un izveidota pat zinātne – angeloloģija.

Tikmēr eņģeļu kritiķi apgalvo: lai gan ideja par sargeņģeļiem ir visās kultūrās, tas nav tāpēc, ka eņģeļi ir visur, bet gan tāpēc, ka eņģeļi ir zemapziņas kolektīvie tēli. Tas savukārt nozīmē, ka eņģeļi ir tikai cilvēku galvās, nevis reālajā pasaulē un ikviens eņģelis ir tikai zemapziņas radošās domāšanas produkts.

Tikai katra paša ziņā ir tas, vai izturēties skeptiski pret eņģeļu eksistenci vai arī ļaut šīm gaismas būtnēm ienākt savā dzīvē. Raksts tapis sadarbībā ar naudas aizdevumu salīdzinātāju NAUDASKOKS.LV.


Lai jauka diena!