Kādu īstermiņa aizdevumu izvēlēties, lai nerastos problēmas?

Kādu īstermiņa aizdevumu izvēlēties, lai nerastos problēmas?

Ir radusies nepieciešamība pēc ātras un viegli dabūjamas naudas? Lai arī liekas, ka īstermiņa kredīti ir viegli saņemami, procentos samaksātā nauda, kas jau sākotnēji tiek noteikta pie kredīta ņemšanas, ir ļoti dārgs prieks, kas var pārvērsties lielā murgā. Paņemot vienu aizdevumu jeb тут, jūsu finanses riskē ar iespēju atdot šo aizdevumu dubultā. Vai mums tas patīk? Nē, mums tas nepatīk, tāpēc apskatīsim šo pakalpojumu dziļāk, saprotot, kam tas paredzēts un kādas var būt sekas, ja ātrais aizdevums netiek laicīgi atdots. Ir ļoti daudz cilvēku, kas šāda veida aizdevumus ir aizņēmušies, lai gan patiesībā viņiem to nevajadzētu darīt. Ja jūs tomēr esat nonācis pie lēmuma aizņemties, sākumā pārliecinieties, ka spēsiet sevi pasargāt no nepatīkamiem pārsteigumiem. Pats pirmais solis ir izvēlēties lētākas alternatīvas. Ja citu risinājumu neizdosies atrast, mēs jums centīsimies parādīt mazāko no ļaunumiem, kas var palīdzēt aizņemties kredītu, bet nenonākt maksājumu apburtajā lokā un citās nepatikšanās.

Kas ir ātrie īstermiņa kredīti?

Ātrie kredīti internetā ir īstermiņa aizdevuma veids, kas sniedz iespēju aizņemties lielākoties no 50 līdz 700 eiro. Visbiežāk tie tiek reklamēti kā finansiāla palīdzība līdz algas dienai – kad tiek saņemti ikmēneša ienākumi, ātrais kredīts ir jāatdod. Šis interneta aizdevums ir paredzēts, lai atrisinātu ārkārtējas un negaidītas finansiālās problēmas, piemēram, automašīnas remontu, ar kuru pārvietojaties katru dienu uz darbu, ko ar esošajiem līdzekļiem vai iekrājumiem nav iespējams nomaksāt. Lielākoties ātrais kredīts būs jānomaksā nākamo 30 dienu laikā, ir aizdevēji, kas piedāvā ilgāku atmaksas termiņu, bet pirmais maksājums ir jāveic ne vēlāk kā pēc mēneša. Protams, jo ilgāks atmaksas termiņš, jo lielāka naudas summa būs jāmaksā par aprēķinātajiem procentiem, kas uzskatāmi ir redzams, izmantojot kredīta kalkulatoru – izvēloties summu un dienu skaitu, ir redzams gan atmaksas datums, gan arī kopējā atmaksājamā summa.

8 lietas, kas jāzina par ātrajiem aizņēmumiem

 1. Tie ir īstermiņa aizdevumi ar zemūdens akmeņiem, pie tam tie ir ļoti dārgi

  Īstermiņa kredīti ir online aizdevumi ar īsu atmaksas termiņu, kuru galvenais mērķis ir ļaut cilvēkam sagaidīt savu algas dienu. To saņemšana ir diezgan ātrs un viegls process, ja vien kreditors izvērtēšanas procesā pieņem lēmumu, ka būsiet spējīgs to atmaksāt – nauda tiek solīta pat 10 minūšu laikā. Nereti šo iespēju tikt pie it kā vieglas naudas izmanto cilvēki, kas ir lietojuši alkoholu, izmantojot vien mobilo telefonu, kam ir pieslēgts internets. Tomēr viņi tajā brīdī neapzinās, kādas lielas finansiālās problēmas var sev radīt šis neapdomīgais solis, ņemot aizdevumu bez rūpīgas apdomāšanas. Ja cilvēks šādus nopietnus lēmumus pieņem tik neapdomīgi, nav jābrīnās, ka tas var pārvērsties murgā.

  Ātrais jautājums – Kam jāpievērš uzmanība, domājot par ātro kredītu?

  Šie aizdevumi parasti ir domāti, lai kredītņēmējs “izvilktu” līdz algas dienai, kas ir aizdevums uz dažām dienām vai maksimums mēnesi, lai negaidīto naudas trūkumu atrisinātu ātri, tomēr būtu spējīgi atmaksāt no drīzumā gaidāmās algas. Šajā gadījumā piedāvātās summas lielākoties ir no 50 līdz 700 eiro vai pat vairāk. Piedāvātā procentu likme sākotnēji šķiet zema – it sevišķi, ja to salīdzina ar komercbanku piedāvātajām overdrafta izmaksām. Tomēr reti kurš aizņēmējs iedziļinās aizdevēja izstrādātajos naudas aizdošanas noteikumos, kas nereti slēpj aizdevēja iespējas nopelnīt uz kredītdevēja rēķina, ja aizdotā nauda netiek laicīgi atmaksāta. Lai arī mēs esam pret ātrajiem kredītiem un aizdevumu reklamēšanu, tomēr ir daļa cilvēku, kas šo iespēju izmanto kā pēdējo salmiņu, pie kā ķerties, lai atrisinātu savas vienreizējās finanšu problēmas. Lai neradītu sev liekas problēmas un pasargātu sevi no lielu naudas summu maksāšanas, rūpīgi iepazīstieties ar aizdošanas nosacījumiem, saprotiet, kāda gala summa aizdevējam būs jāatmaksā, kā arī izvērtējiet arī citas aizņemšanās iespējas pirms tiek pieņemts lēmums par labu ātrajam kredītam.

 2. Ātro kredītu kopējās gada izmaksas, aizņemoties uz mēnesi, ir augstākas nekā kredītkartes izmaksas gadā

  Kredīta lietošanas jeb komisijas maksa ierasti tiek izteikta arī procentos, tomēr obligāts noteikums ir norādīt arī GPL – gada procentu likmi, kas tiek izteiktas kā kredīta kopējās izmaksas gada procentos no piešķirtās summas. Ja tiek paņemti, piemēram, 100 eiro uz mēnesi, tad, ja vien tā nav pirmā aizņemšanās reize, kad bieži tiek piedāvāti bezmaksas kredīti, vidējā komisijas maksa par to ir 8,80 eiro, kas nozīmē, ka kopsummā pēc mēneša būs jāatmaksā 108,80 eiro. Bet, ja šīs izmaksas tiek izteiktas izmaksās gada šķērsgriezumā, tad procentu likme ir iespaidīga – 179%. Tikmēr banku piedāvātās kredītkartes tiek piedāvātas ar gada procentu likmi, kas vidēji ir 20%. Atšķirība ir iespaidīga, tomēr jāatceras, ka aprēķini ir aptuveni, ko ietekmē tas, vai kredīts tiek atmaksāts laicīgi, un netiek kavēts neviens maksājums.

  Ātrais jautājums – Kas ir GPL un kāpēc tā ir bezjēdzīga?

  GPL ir komisijas maksa jeb procentu maksa par aizdevuma izmantošanu, kas izteiktas kā aizdevuma kopēja maksa gada procentos. Lielākoties šis cipars izskatās iespaidīgs, jo cilvēki ir pieraduši pie sagremojamām procentu likmēm kā, piemēram, 8% līdz 20% no piešķirtās kredīta summas, bet brīdī, kad tie ierauga, piemēram, 180%, tie var pamatīgi nobīties. GPL norādīšana visās aizdevumu reklāmās, kredītu kalkulatoros un līgumos ir obligāta likuma prasība, kas aizdevējam ir jāievēro. Tomēr daudzi cilvēki atzīst, ka šis ir abstrakts un bezjēdzīgs cipars, ja tiek ņemts ātrais kredīts, kas tiek ņemts ar mērķi, lai to atdotu algas dienā – ne vēlāk kā pēc mēneša. GPL ir gada procentu likme, kas, vienkāršiem vārdiem sakot, ir visas izmaksas un maksājumi, kas ir jāmaksā, ja aizņemieties ilgāk nekā uz gadu. Un šajā brīdī mēs nonākam pretrunās, jo ātrie kredīti tiek ņemti uz vairākām dienām vai nedēļām, un šajā brīdī svarīgas ir tikai tās izmaksas, kas attiecas uz šo laika periodu – procentu likme ir vidēji 9% līdz 10%. Ja jūs tomēr esat nonākuši līdz lēmumam aizņemties, svarīgais šajā ir atcerēties to, ka šausminošā GPL procentu likme var kļūt par realitāti, ja aizdevuma atmaksa netiks veikta godprātīgi un tā tiks kavēta.

 3. Regulāri tiek ņemti īstermiņa aizdevumi – tas norāda uz nopietnām problēmām

  Aizdevumus nekad nedrīkst ņemt, lai ar tiem nosegtu nesamērīgi augstos izdevumus, kurus nespēj nosegt jūsu alga. Ja netiek nopelnīts pietiekoši daudz, lai segtu ikdienas tēriņus, un tāpēc tiek ņemts aizdevums, tā ir ļoti nopietna problēma, kas novedīs pie tā, ka īstermiņa kredīti nāks tikai par sliktu – nevis atrisinot, bet gan radot vēl lielākas finanšu problēmas. Vissvarīgākais ir izvērtēt savu budžetu, saprotot, kādi ir ienākumi un kādi ir izdevumi, lai rastu līdzsvaru starp ieņēmumiem un tēriņiem, nevis vieglprātīgi tērēt algu, nedomājot par to, kādi obligātie maksājumi vēl ir jāveic no attiecīgā mēneša ienākumiem. Nav liela māksla aizņemties mazu summu, nākamajā mēnesī vēl nedaudz, un pēc kāda brīža saprast, ka esat iekritis aizdevumu gūstā, līdzīgi, kā viena no mūsu bloga lasītājām:

  “Aptuveni pirms astoņiem mēnešiem es aizņēmos 150 eiro, lai iegādātos lidmašīnas biļeti, lai dotos pie sava nu jau bijušā drauga. Cik gan tas bija neapdomīgs solis! Šobrīd es esmu nonākusi aptuveni 2500 eiro lielā parādu gūstā kopumā pie 4 dažādiem aizdevējiem. Es pati ar savu neapdomību un bezatbildību esmu sevi iegrūdusi šausmīgā situācijā, kad katru mēnesi spēju nomaksāt tikai procentus par šiem aizdevumiem un mazu daļiņu no pamatsummas.”

 4. Ja Jūs to nevarat atmaksāt laicīgi, jūs ātro kredītu nevarat atļauties

  Ja esat nolēmis tikt pie ātrā aizdevuma, pats galvenais ir novērtēt savu iespēju laicīgi veikt aizdevuma atmaksu. Ja jau pirms aizņemšanās saprotat, ka noteiktajā datumā nepietiks līdzekļu, lai atdotu naudu un procentus par tā izmantošanu, tas nozīmē tikai vienu – ņemt ātro kredītu jūs nevarat atļauties. Un nav būtiski, cik izmisis jūs esat, ziniet tikai vienu – aizņemšanās, zinot, ka naudas nebūs, novedīs pie daudz bēdīgākas situācijas nekā ir šobrīd.
  Ja jūs domājat, ka esat nonācis bezcerīgā situācijā, un šī ir vienīgā izeja, lai atrisinātu šī brīža naudas problēmas, lai arī jūtat, ka nespēsiet naudu atgriezt laikā, jums vajadzētu pakonsultēties ar kādu draugu vai zinošu cilvēku, kas iespējams jums ieteiks kādu citu risinājumu, par kuru nebijāt iedomājies.

 5. Uzmanieties aizņemties ātros aizdevumus uz ilgāku termiņu

  Starp nebanku aizdevējiem ir tādi kreditori, kuri piedāvā aizņemties tos pašus pārsimts eiro nevis uz 30 dienām, bet pat uz 60 vai 90 dienām. Tas, protams, var šķist vilinoši, un ļaus vienmērīgāk saplānot nākamo mēnešu budžetu, jo no nākamās algas nebūs jāveic visa aizdevuma atmaksa uzreiz, kas var iegriezt būtisku robu jūsu maciņā.
  Tomēr atcerieties, ka, jo lielāku atmaksas termiņu izvēlēsieties, jo lielāka procentu maksa jums būs jāatmaksā. Protams, bezgalīgi aprēķināt procentus nevar, tiem ir arī ierobežojums – aprēķinātie procenti nekad nepārsniegs pamatsummas apmēru. Bet, protams, paļauties uz šo noteikumu būtu muļķīgi, jo dubultliela naudas atmaksa nevienam nav vajadzīga. Tāpēc pirms aizņemties, ja ir radusies tāda vajadzība, ir jāizplāno, vai no saviem naudas līdzekļiem būsiet spējīgi veikt laicīgu aizdevuma atmaksu.

 6. Vienreiz jau aizņēmies? Tevi atkārtoti vilinās!

  Ja spējāt aizņemtos naudas līdzekļus atmaksāt laicīgi, tomēr netiek izslēgta varbūtība, ka iespējamās nākamajās aizņemšanās reizēs var rasties problēmas ar kredīta atmaksāšanu noteiktajā termiņā. Veiksmīgi atmaksājot aizdevumu, aizdevējs jūs ierindo “labo” klientu sarakstā – viņi veiksmīgi ar jūsu palīdzību ir nopelnījuši. Un tas nozīmē to, ka, ja tas aizdos jums vēl vairāk naudas, ko jūs iespējams atmaksāsiet bez problēmām, viņi ar jūsu palīdzību nopelnīs vēl vairāk. Un šī ir galvenā problēma. Iespējams, jūs iepriekš ņēmāt aizdevumu tikai 100 eiro, lai samaksātu par neplānotu zoba labošanu, ko atmaksājāt jau no nākamās algas. Pēc atmaksas aizdevējs gan ar īsziņas, gan e-pastu, gan arī ar zvanu palīdzību mēģina jums piedāvāt aizņemties vēl lielākas naudas summas un līdz ar to arī lielāku viņu peļņas daļu – komisijas maksu. Vienmēr ignorējiet šos piedāvājumus, lai arī tie ir it kā izdevīgāki nekā citiem – nereti kādos jūsu svētkos vai nozīmīgos notikumos tiek piedāvāts aizņemties ar mistisku atlaidi. Tas vienkārši ir mārketinga triks, lai jūs aizņemtos vairāk, ļaujot aizdevējam nopelnīt.

 7. Ātrie aizdevumi var ietekmēt hipotekārā kredīta saņemšanu – arī tad, ja tie ir laicīgi atmaksāti

  Piesakoties jebkuram kredītam, aizdevēji veic jūsu izvērtēšanu, cenšoties paredzēt jūsu iespējamo rīcību. Tie izmanto kredītņēmēju reģistrus un datubāzes, kurās tiek pārbaudīts, vai kredītņēmēja kredītvēsturē nav veikti negatīvi ieraksti. Ierasti hipotekārais kredīts tiek ņemts ilgus gadus izmantotajā bankā, kurai ir dati par to, vai ir ņemti ātrie aizdevumi. Un tas, ka ir ņemti kredīti internetā, var pārsteidzoši ietekmēt maksātspējas vērtējumu.

  Ātrais jautājums – Vai ātrais kredīts var liegt man saņemt hipotēku?

  Kreditēšanas tirgū ir sastopami tādi aizdevēji, kuri nepiešķir aizdevumus tiem hipotēkas gribētājiem, kuri ir izmantojuši ātro kredītu pakalpojumus – lai arī tos ir atmaksājuši noteiktajā termiņā bez jebkādām problēmām. Hipotēkas izsniedzēji, kas visbiežāk ir komerbankas, ir kļuvuši īpaši piesardzīgi pēc krīzes gadiem, jo īstermiņa naudas aizdevumu izmantošana var signalizēt par to, ka kredītņēmējs nav parūpējies par neparedzētiem izdevumiem, nodrošinot sevi ar iekrājumiem jeb drošības spilvenu. Savukārt tas kredītdevējam rada pamatotas bažas par to, ka aizņēmējam ir problēmas ar sava budžeta plānošanu un var rasties grūtības ar ikmēneša kredītmaksājuma veikšanu.

  Ātrais jautājums – Vai ātrā aizdevuma ņemšana uzlabos manu kredītreitingu?

  Ir dzirdēti gadījumi, kad aizdevēji apgalvo, ka, ātro kredītu ņemšana atstāj pozitīvu ietekmi uz kredītņēmēja kredītreitingu. Protams, ja ir paņemts īstermiņa aizdevums, ir ļoti svarīgi to atmaksāt pilnā apmērā noteiktajā termiņā. Tas noteikti dos salīdzinoši labāku rezultātu nekā maksājumu kavēšana. Tas būs līdzīgi kā sabojāt savu kredītvēsturi, neievērojot un kavējot atmaksas termiņu. Tomēr aizdevēji apgalvo, ka, saņemot vienu aizdevumu, tiks palielināts jūsu kredītreitings, kas sniegs lielāku varbūtību, ka nākamajā aizņemšanas reizē kredīts atkārtoti tiks piešķirts. Tomēr jūsu aizņemšanās vēsture un aizdevuma atdošanas paradumi būs pieejami tikai konkrētajam kreditoram, kam šī informācija būs būtiska, izsniedzot atkārtotu aizdevumu – citiem aizdevējiem šī informācija nebūs pieejama. Katrs aizdevējs ir noteicis savus kredītņēmēja vērtēšanas kritērijus, pēc kuriem tas izvērtē, vai šis klients būs maksātspējīgs, līdz ar to – ļaus aizdevējam nopelnīt. Ātro kredītu aizdevēji, redzot, ka klienti atmaksā aizņemto naudu laicīgi, steigs aizdot vēl un vēl, bet komercbankas, kas aizdod lielākas naudas summas, var atteikt aizdot naudu, ja tām būs informācija par to, ka regulāri tiek izmantoti ātrie aizņēmumi.

  Ātrais jautājums – aizdevējs piedāvā izsniegt ātro aizdevumu bez maksātspējas izvērtēšanas. Vai tas nav lieliski?

  Mazie un kreditēšanas tirgū neredzētie aizdevēji var mēģināt pievilināt pie viņiem aizņemties naudas līdzekļus, solot nepārbaudīt jūsu kredītvēsturi un neveikt maksātspējas izvērtēšanu. Tas sākotnēji var likties vilinoši, jo tādejādi jums ir sniegta iespēja tikt pie naudas līdzekļiem arī tad, ja jūsu kredītvēsturē jau ir kāds negatīvs ieraksts. Tomēr tas nozīmē to, ka Jūs esat vienpersoniski atbildīgs par savu lēmumu aizņemties naudu, kā arī šis lēmums var būt diezgan sāpīgs, jo nebūs veikta izvērtēšana no malas, kas iespējams būtu atturējis jūs no bezatbildīgas aizņemšanās. Gadījumā, ja aizņemtā nauda netiks laicīgi atdota, aizdevējs var vērsties pret jums ar citādākām metodēm, lai atgūtu savu naudu, kas visticamāk būs netīrākas un nepatīkamākas nekā brīdinājumi un parādu piedzinēju vēstules. Padomājiet kārtīgi, vai varat atļauties atmaksāt aizņemto naudu, ja esat gatavi izmantot negodprātīgus aizdevējus, kas ir gatavi izsniegt aizdevumu arī tad, ja jūsu kredītvēsture ir sabojāta. Varbūt tomēr ir kāds cits veids, kā atrisināt īslaicīgās naudas grūtības?

 8. Nebanku kreditori var būt slikti – aizdevumu haizivis pat 100 reizes sliktākas

  Nebanku kredītdevēji, kas nodarbojas ar ātro īstermiņa kredītu aizdošanu privātpersonām, lai sniegtu savus pakalpojumus, ir saņēmuši speciālu atļauju jeb licenci, par kuras esamību var pārliecināties Paterētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) mājas lapā, kā arī licencētie kreditori savās interneta vietnēs ir ievietojuši informāciju par savu licenci un tās kopiju. Tas nozīmē to, ka arī kreditors tiek kontrolēts, tas nevar veikt nekādas nelikumīgas darbības gadījumā, ja ar aizdevuma atmaksu kaut kas noiet greizi. Bet tā saucamās ātro kredītu haizivis ir daudz bīstamāks zvērs. Tie uzmācīgi piedāvā aizņemties naudu – gan internetā, gan uz ielas, gan klauvējot pie mājas durvīm. Tie sākumā ir ļoti draudzīgi un šķietami izpalīdzīgi, jo sola aizdot naudu, palīdzot atrisināt jūsu finanšu problēmas. Tomēr ar šo noteikti ir jāuzmanās, jo viņu mērķis ir atgūt savu naudu un procentus, kas ir augstāki nekā pie oficiāla aizdevēja, jo viņi nepārbauda jūsu maksātspēju un kredītvēsturi. Tomēr, ja gadīsies kādas problēmas ar laikā neatmaksātu naudu, tie var izmantot ļoti nesmukus paņēmienus, lai savu aizdoto naudu atgūtu – draudus un vardarbību ne tikai pret parādnieku, bet arī pret viņa tuvajiem. Un viņi nebūs ierobežoti likuma priekšā, jo ar savām nelikumīgajām metodēm centīsies atgūt savu pēc iespējas īsākā laika posmā.

Reālie mikrokredītu aizņemšanās stāsti, kas var notikt arī ar Tevi

1000 eiro aizdevums man izmaksāja 4000 eiro… Mans ātro kredītu vāveres ritenis aizsākās 2010. gadā, kad, saņemot savu pirmo aizdevumu, nespēju atmaksāt to noteiktajā termiņā, jo bija jāapmaksā neplānots rēķins par automašīnas remontu. Pēc tam es izdarīju muļķīgu kļūdu – aizņemos no cita aizdevēja ar domu atmaksāt parādu pirmajam kreditoram. Tomēr arī šoreiz mans plāns izgāzās, jo es nevarēju atļauties laicīgi atdot arī šo naudu. Kopumā es aizņēmos 1000 eiro no dažādiem kreditoriem, bet beigās tas man izmaksāja vairāk nekā 4000 eiro. Jūs, protams, varat domāt, ka esmu stulba, ka tik tālu tas ir aizgājis, tomēr tā nu tas ir noticis un es to nespēju kontrolēt. Tas man liek justies bezspēcīgai un iedzen depresijā. Par laimi mana ģimene varēja atļauties nomaksāt manus parādus, ko šobrīd es atmaksāju viņiem. Vairumam cilvēku nespīd tāda iespēja, ka kāds var palīdzēt izkļūt no šī vāveres riteņa, tāpēc pirms ņemiet kādu no šie aizdevumiem, kas var iznīcināt jūsu finansiālo un arī emocionālo stāvokli, apstājieties un padomājiet… Vai man tiešām šī nauda ir vajadzīga?”

Es katru mēnesi ņemu jaunu kredītu… Pirmo reizi es kredītu paņēmu, kad mans dēls nonāca slimnīcā, kas man izmaksāja aptuveni 30 eiro dienā par autostāvvietu, degvielu un pārtiku, kad viņš tur atrodas. Sākotnēji es aizņēmos 120 eiro, un šī nauda man bija vajadzīga katru mēnesi, ko es arī ik mēnesi aizņēmos kā ātro kredītu. Bet kopumā ar procentiem man bija jau jāatmaksā 130 eiro, tāpēc nākamajā mēnesī es jau ņēmu 260 eiro, jo bez šīs naudas es diemžēl nevaru.”

Ne visi aizņēmēji sastopas ar grūtībām atmaksāt aizdevumu. Cilvēki šo naudu izmanto paredzētajam mērķim, laicīgi aizdevumu atmaksā atpakaļ, un jaunu ātro kredītu vairs neņem…

Ātrā kredīta pagarināšana ir glābiņš

Lai arī ātrie kredīti ir draudzīgi un saņemami īsā laika posmā, jums tie IR jāatmaksā noteiktajā dienā. Ja jūs to nespējat, veiciet kredīta termiņa pagarināšanu, lai kavējums nesabojā iespējas izmantot šo pakalpojumu atkārtoti.

Kur vēl meklēt naudu?

Ja Tu grozi galvu un mēģini saprast, kur aizņemties naudu, ir virkne citu iespēju, pirms aizņemties ātro kredītu. Patiesībā jums vispār nevajadzēs aizņemties

Pārvērt nevajadzīgās lietas naudā

Veikali un citi uzņēmēji kontrolē savus krājumus, ņemot vērā to naudas līdzekļus, rūpējoties par to, lai krājumi nevajadzīgi neglabātos noliktavā, bet tiktu pārdoti. Ja tev mājās ir atrodamas lietas, ko neesi izmantojis vai vilcis gada laikā, noteikti ir vērts apsvērt, vai ir vērts tās paturēt. Ja nē, tad atbrīvojieties no tām.
Pat ja ir lietas, kuras tomēr izmantojiet, bet ļoti reti, kā arī tiek apsvērta doma par naudas aizņemšanos, padomājiet, varbūt labāk ir šo lietu pārdot, lai tiktu pie vajadzīgās naudas. Vecās ierīces var jums palīdzēt tikt pie nepieciešamās naudas summas, neietekmējot jūsu ikdienu. Tā būs laba iespēja atrisināt naudas grūtības, neņemot ātro kredītu.

Pārliecinies, vai tas nav kaut kas vairāk par nemākulīgu budžeta plānošanu

Ātrie aizdevumi internetā šķietami var likties ātrs un labs problēmas risinājums, tomēr patiesībā tie atliek šo problēmu uz vēlāku laiku, kad vairumā gadījumu problēma vēl vairāk samilzt. Ja jūs šajā mēnesī esat aizņēmies 200 eiro, un nākošajā mēnesī no algas jums būs jāatskaita jau 220 eiro, lai atmaksātu kredītu, tad kā jūs varat būt pārliecināts, ka nākammēnes ar savu algu jums nebūs par maz? Tērējot vairāk naudas nekā tā tiek nopelnīta – tas ir klasisks iemesls, kāpēc cilvēki ņem ātros kredītus. Rūpīgi plānojot savu budžetu, būs skaidri redzams, kur jūsu līdzekļi tiek pārtērēti. Redzot pilnu savu finanšu ainu – ne tikai ienākumus un obligātos maksājumus, bet arī neplānotos un iespējamos tēriņus, jums būs iespēja kaut ko mainīt savos paradumos, lai nebūtu vajadzība aizņemties, tādejādi pasliktinot vēl vairāk savu finansiālo stāvokli. Mūsu ieteikumi ģimenes budžeta veidošanai palīdzēs jums tikt skaidrībā ar savām finansēm.

No kā Tu varētu atteikties, lai ietaupītu naudu un neņemtu kredītus?

Ja jūsu finansiālā situācija ir nonākusi strupceļā, kad tiek vairāk tērēts nekā nopelnīts, ir nepieciešams padomāt, no kuriem tēriņiem ir jāatsakās, lai ietaupītu savus līdzekļus. Protams, vislabāk ir atteikties no tādiem izdevumiem, kas ne tikai ir nevajadzīgi, bet arī kaitīgi jūsu veselībai – piemēram, cigaretes un regulāri aliņi vakarā pie televizora. Ir daudz iespēju, kur var ietaupīt, pat uzlabojot savu veselību – tēja kafijas vietā, atteikšanās no sporta kluba, tā vietā vingrot mājās, kur internetā ir atrodami dažādi video, kuriem sportot līdzi, došanās uz darbu ar kājām vai velosipēdu nevis ar personīgo auto vai sabiedrisko transportu. Arī apģērba pameklēšana lietoto apģērbu veikalā ļaus ievērojami ietaupīt naudas līdzekļus.

Vai Tu saņem visas sociālās garantijas, kas tev pienākas?

Daudzi cilvēki, kas oficiāli strādā, nepadomā par to, ka viņiem ir iespējas palielināt “uz rokas” saņemamo algas apmēru vai arī par to nemaz nav informēti. Katram strādājošam cilvēkam ir jābūt noformētai Algas nodokļu grāmatiņai – tagad tā ir noformējama elektroniski. Kad stājieties darba attiecībās, savā VID EDS profilā nepieciešams iesniegt šo grāmatiņu savā darba vietā, ja strādājiet vairākos darbos, jāizvēlas tā darba vieta, kur ir vislielākie darba ienākumi, lai gūtu lielāku labumu. Iesniedzot Algas nodokļu grāmatiņu kādā no darba vietām, jūsu ienākumiem tiek piemērots neapliekamais minimums 60 eiro, kas nozīmē, ka no šīs summas netiek aprēķināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kuru nesaņemat jūs, bet gan pašvaldība, kurā esat deklarēts. Ja jums ir bērni, tad par katru apgādībā esošu bērnu tiek piemērots atvieglojums 175 eiro mēnesī – no šīs summas arī netiek aprēķināts IIN, kas nozīmē to, veicot visas formalitātes, ir iespējams savus ikmēneša ienākumus palielināt.

Arī Gada ienākuma deklarācijas iesniegšana ļauj atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli – gan par izmantotajiem medicīnas pakalpojumiem, gan veiktajām brīvprātīgajām pensiju iemaksām, gan arī par augstākās izglītības iegūšanas izdevumiem. Šobrīd nav jāņemas ar neskaidrām veidlapām, lai aizpildītu deklarāciju, viss, kas ir jādara – gada garumā jākrāj čeki par maksas medicīnas pakalpojumiem, piemēram, par zobārstu vai veiktajām operācijām, sākot ar nākamā gada marta mēnesi VID EDS sistēmā jāpievieno kopijas attiecīgajās vietās, visu pārējo informāciju izdos pati EDS sistēma. Atgūtais pārmaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis var izrādīties diezgan pieklājīga summa, kuru varat izmantot kādam lielākam pirkumam vai drošības spilvena izveidei. Arī daudzbērnu ģimeņu vecākiem, kuros aug vismaz 3 bērni, ir iespējams saņemt dažādus valsts un pašvaldības līdzfinansējumus un atvieglojumus, piemēram, brīvpusdienas skolā, atlaides sabiedriskajā transportā un ievērojama atlaide ceļu nodoklim, ja ir savs personīgais auto, kā arī privāto uzņēmēju piedāvātie pakalpojumi ar atlaidi. Lai arī sākotnēji var šķist, ka nav vērts censties, jo ietaupītā nauda ir sīkums, tomēr, saliekot visu neiztērēto naudu kopā, summa beigās ir diezgan liela.

Citas aizņemšanās alternatīvas

Lai arī nebanku kreditori ir stabili ieņēmuši pozīcijas privātpersonu kreditēšanas sektorā, nedrīkst domāt, ka tā ir vienīgā iespēja, kur aizņemties naudu. Zemāk uzskaitītās metodes var jums sniegt iespēju aizņemties, neizmantojot ātros kredītus. Mēs šīs iespējas esam sarindojuši tādā secībā, kā tās varētu tikt izmantotas pirmkārt – izvērtējot tās, lai redzētu, vai tās ir jums piemērotas. Mērķis ir atrast pēc iespējas līdzīgi ātru veidu kā tas ir īstermiņa aizdevumiem, bet ar zemākām izmaksām. Atzīmējam, ka dažus no ieteikumiem mēs neieteiktu, tomēr salīdzinājumā ar ātrajiem kredītiem, šīs iespējas aizņemties nav nemaz tik sliktas.

Izmanto jebkuru kredītkarti, ja vien vari to nomaksāt

Ja jūs izmantojat komercbanku izsniegtās kredītkartes ar kredītlīniju, jums ir iespēja tikt pie bezmaksas kredīta, par kuru nebūs jāmaksā procenti, ja vien iztērēto naudu atmaksāsies banku noteiktajā bezprocentu periodā – līdz tekošā mēneša beigām. Ja jūsu banka piedāvā šādu iespēju, tas ir gan lētākais, gan vienkāršākais veids, kā tikt pie naudas – jo jums par aizņemto naudu nekas netiks piemērots. Protams, arī pāris eiro ir nauda, kas ir jāmaksā katru mēnesi kā ikmēneša maksa par to, ka jums vispār ir piešķirta kredītkarte ar noteiktu kredītlimitu, tomēr tas noteikti ir mazāk par jebkuriem aprēķinātiem procentiem.

Trīs svarīgi brīdinājumi!

 1. Ja jūs nespēsiet atmaksāt visu izmantoto naudu pilnībā, jums būs jāmaksā procenti par neatdoto kredītlīnijas summu.
 2. Tas attiecas tikai uz pārskaitījumiem un pirkumiem ar karti nevis uz skaidras naudas izņemšanu bankomātos, tāpēc bezskaidras naudas norēķini ir lētāki nekā operēšana ar skaidru naudu.
 3. Pat apstākļos, kad jūs veicat naudas atmaksu noteiktajā termiņā, iespējams tas būs lētāk nekā ņemt ātro kredītu. Tomēr augstāk ir aprakstīta iespēja, ko izmēģināt vispirms.

Ko darīt, ja nespējat dzēst kredītlīniju pilnā apmērā?

Ja jums nav kartes, kuru varat izmantot, vai arī nevarat saņemt cita veida kredītu, kas ir lētāks, nākošais jautājums ir, vai jums ir kāda kredītkarte, kuru varat izmantot? Gandrīz jebkura kredītkarte, kas tiek pareizi izmantota, ir daudz lētāka nekā ātrie kredīti. Protams, jums būs nepieciešams kredītlimits. Ja jums tāds nav vai arī tas ir nepietiekami liels, sazinieties ar banku, noskaidrojot, to ir iespējams piešķirt vai palielināt. Ja jūs tērēsiet pārāk daudz, pieeja līdzekļiem jums var tikt liegta vai arī tiks iekasēta komisijas maksa, kas beigās var izrādīties dārgāk nekā ātro kredītu izmantošana.

Vislabākā kartes izmantošana:

 • Ja Jūsu aizdevums ir domāts kāda pirkuma veikšanai. Vienkārši noformējiet kredītkarti, iegādājieties lietu, kam bija paredzēts kredīts, un pārliecinieties, ka atmaksājiet kartē visu summu tajā pašā termiņā, kad būtu vajadzējis veikt ātrā kredīta atmaksu, piemēram nākamajā algas dienā.
 • Ja Jums aizdevums ir nepieciešams skaidras naudas darījumiem. Neņemiet skaidro naudu ārā no kredītkartes, jo par to Jums būs jāmaksā procenti, lai arī naudu atmaksāsiet pilnībā. Pārslēdzieties uz kredītkartes izmantošanu ikdienas tēriņiem visu atlikušo mēnesi (nepārsniedzot un plānojot budžetu). Ekvivalentā naudas summa būs jūsu bankas kontā, kuru varēsiet izņemt un veikt maksājumus skaidrā naudā par kādiem pirkumiem vai rēķinu nomaksai.
  Arī šajā gadījumā pārliecinieties, ka dzēšat kredītkartes izmantoto naudas summu līdz tam brīdim, kad būtu bijusi jāveic ātrā kredīta atmaksa – ierasti termiņā līdz vienam mēnesim.

Valsts galvotie kredīti

Lai gan paņemtais aizdevums internetā ir īstermiņa saistības, tomēr iespējams ar valsts galvoto kredītu saņemšanu neradīsies vajadzība pēc ātras un salīdzinoši mazas naudas summas, lai risinātu kādu finansiālu problēmu. Piemēram, ja students, kurš būs saņēmis studiju un studējošā kredītus ar valsts galvojumu, lai rastu iespēju apgūt augstāko izglītību Latvijā vai ārzemēs, varēs pilnvērtīgāk nodoties mācībām, nevis paralēli tām smagi strādāt, lai spētu nomaksāt ne tikai augsto studiju maksu, bet arī dzīvošanas izdevumus. Jauniešiem, kuri 4 gadus neatlaidīgi no sevis atdod visus spēkus, lai nopelnītu pietiekoši daudz, lai nomaksātu gan studiju maksu, gan vēl izdzīvotu, var rasties arī negaidīti un neatliekami tēriņi, kuri var spiest aizņemties ātro aizdevumu. Tomēr ar valsts galvotā kredīta saņemšanu students var nodoties galvenajam mērķim – mācībām, bet papildus nopelnīšana var kalpot kā iekrājumu veidošana nākotnei. Tas ļaus jaunietim veidoties patstāvīgam, nelūdzot naudu saviem ģimenes locekļiem. Arī jaunajām ģimenēm valsts piedāvā sniegt atbalstu mājokļa iegādei, sniedzot galvojumu, lai tiktu noformēts kredīts mājokļa iegādei vai remontam gadījumos, ja ģimenei nav sakrāta pietiekoši liela naudas summa pirmajai iemaksai. Ar valsts galvojumu ir vieglāk un ātrāk tikt pie sava mērķa – ģimenes mājvietas.

Saņem ātro kredītu ar 0% likmi

Nav noslēpums, ka jebkurš, kas vēlas kaut ko pārdot, izdomās dažādas viltības, lai pievilinātu klientu izmantot tieši viņu piedāvāto pakalpojumu. Tas pats ir ar naudas aizdevējiem, kuru vispopulārākais un cilvēkiem tīkamākais pievilināšanas veids ir naudas aizdošana ar 0% likmi.

 • Ātrais kredīts ar 0% likmi jeb bezprocentu kredīts. Šo vilinošo piedāvājumu kreditori piedāvā saviem jaunajiem klientiem – pirmajā aizņemšanās reizē par kredītu netiek aprēķināti procenti, vienīgais, par ko papildus ir jāmaksā, ir reģistrācijas maksa, kas ir 0,01 eiro. Ja kredīts tiek atmaksāts noteiktajā laikā, tad aizdevējam ir jāatdod tik naudas, cik tas bija aizdevis.
 • Kredītlīnija bez komisijas maksas. Ne tikai komercbankas piedāvā kredītlīniju, arī nebanku kreditori, kas sākotnēji specializējās uz ātro kredītu pakalpojumu sniegšanu, savā pakalpojumu klāstā piedāvā noformēt katra klienta iespējām piemērotu kredītlīniju. Lai arī kredītlīnija ierasti iet roku rokā ar aprēķinātajiem procentiem par izmantoto naudas summu, tomēr daļa aizdevēju piedāvā pirmās 30 vai 60 dienas bezprocentu periodu. Kas nozīmē to, ja aizņemtie naudas līdzekļi pilnībā tiks atgriezti bezprocentu perioda laikā, jūs būsiet izmantojis bezmaksas kredītu, jo procentos nebūs jāmaksā ne centa.
 • Bankas overdrafta bezprocentu periods. Arī komercbanku piedāvātās kredītkartes varat izmantot kā 0% kredītu. Bezprocentu periods ilgst līdz tā mēneša beigām, kurās ir iztērēta kaut neliela daļa no piešķirtā overdrafta. Piemēram, ja 10.datumā no savas kredītkartes esat iztērējuši 150 eiro, tad, dzēšot overdrafta izmantoto summu pilnā apmērā, t.i. 150 eiro, līdz tā paša mēneša 30.datumam, par šo izmantoto summu netiks aprēķināti procenti.

Uzmanību! Ievēro šos noteikumus, lai bezmaksas kredīts nekļūtu par dārgu pakalpojumu.

 1. Izvēlies to aizdevēju, kurš piedāvā pirmo kredītu saņemt bez maksas;
 2. Nesteidzies aizņemties pie pirmā kreditora, salīdzini to piedāvājumus, jo aizdevēji rīko dažādas akcijas;
 3. Lai ātrais kredīts online būtu ar 0% likmi, ātrā aizdevuma atmaksa ir jāveic laikā;
 4. Banku kredītkaršu bezprocentu periods piemērojas tikai bezskaidras naudas norēķiniem.

Iesaldējiet kredītkarti ārkārtas situācijām

Ja tu vairākas reizes gadā stāvi uz ātro aizdevumu sliekšņa un vēlies atrast lētāku aizņemšanās veidu, ir viens veids, kā nodrošināties ar lētāku un patstāvīgu aizņemšanās iespēju. Kredītkartes, kuru izmantošana nav nekas spīdošs, tomēr ir ievērojami lētāks aizņemšanās veids kā atrie krediti salīdzinājumā, ja tiem ir vienāds atmaksas termiņš. Piemēram, ātrais kredīts 100 eiro apmērā mēnesī izmaksā aptuveni 9 eiro, kamēr līdz mēneša beigām pilnībā atgriezta no kredītkartes iztērētā naudas summa ir bez aprēķinātas procentu maksas. Pat ja bankas nepiedāvā šādu bezprocentu periodu, gada procentu likme kredītkartēm ir vidēji 20% gadā, kamēr ātro kredītu gada procentu likme ir vidēji 180%.

Tāpēc noteikti ir vērts noformēt kredītkarti ārkārtas situācijām (auto remontam vai neatliekamam ārsta apmeklējumam nevis jaunu kurpju iegādei). Ja atbilstat banku kritērijiem, lai noformētu kredītkarti, noteikti ātro kredītu ar procentu likmi 180% gadā vietā izvēlieties komercbanku piedāvāto overdraftu ar gada procentu likmi 20% līdz 30% gadā, kas nozīmē daudz zemākas izmaksas gada griezumā. Lai disciplinētu sevi un pārliecinātos, ka kredītkarte tiks izmantota tikai un vienīgi ārkārtas situācijām nevis nevajadzīgu pirkumu veikšanai, pēc kartes saņemšanas ievietojiet to ūdensnecaurlaidīgā maisiņā, pēc tam to ielieciet maisā, kas ir pildīts ar ūdeni. Maisu ar ūdeni un kredītkarti ievietojiet saldētavā. Brīdī, kad steidzamie naudas līdzekļi būs nepieciešami, jums būs nepieciešamība sadauzīt ledu, kas liks jums padomāt, vai ledus sagraušana nenovedīs pie savu finanšu sagraušanas ar nevajadzīgi aizņemtiem naudas līdzekļiem.

Aizņemšanās no ģimenes kā alternatīva ātrajam kredītam

Lai gan aizņemšanās no ģimenes vai tuviem draugiem var būt diezgan sarežģīta, tomēr, ja esat nonācis bēdīgā situācijā, tā būtu viena no iespējām ietaupīt uz kredīta papildus izmaksām. Turklāt ģimenes locekļiem šāda palīdzības lūgšana nebūs pārsteigums, ja bieži jūsu sarunās tiek pieminētas jūsu finansiālās problēmas.
Lai abām pusēm – gan jums, gan tuviniekam – nebūtu neveikla sajūta, naudas aizdevums ir jālūdz formāli – bez minstināšanās nosaucot vajadzīgo naudas summu, kā arī laiku, kad to atdosiet. Ja tas ir tuvs ģimenes loceklis, piemēram, vecāki, un viņiem nav naudas, ko jums aizdot, bet ir laba kredītvēsture, iespējams viņi var izmantot kādu no augstāk minētajām iespējām aizņemties. Tomēr jāatceras, ka pret šādu radinieku sperto soli jāizturas vēl atbildīgāk, jo formāli naudas aizdevums un saistības būs pret viņiem. Un gadījumā, ja neturēsiet solījumu un nauda netiks atdota laicīgi, jūs sagādāsiet problēmas savai ģimenei, kā arī visticamāk sabojāsiet savas attiecības uz ilgu laiku.

Populārākie ātro kredītu izsniedzēji

!!! Ja uzreiz esat “atlecis” šajā vietā, lūdzu, vispirms izlasiet augstāk aprakstītās kredīta ņemšanas alternatīvas. Īstermiņa online kredīti var būt bīstami un atstāt negatīvas sekas, tā ņemšana var būt kā pēdējā iespēja.

Tomēr ļoti īpašā situācijā, kad esat izmēģinājuši visus iespējamos variantus, kā atrisināt saasinājušās finanšu problēmas, ātrais aizdevums internetā var būt par ātru risinājumu tikai tad, ja jūs ZINĀT, ka spēsiet to atmaksāt noteiktajā termiņā. Ja jūs tomēr kaut mazliet māc šaubas par laicīgu un pilnīgu kredīta atmaksu, tad ziniet, ka naudas kavēšanas brīdī vai nu kavējuma procenti vai arī termiņa pagarināšanas maksa palielinās jūsu izmaksas, kas var pārvērsties par jūsu naudas murgu. Bezatbildīga aizņemšanās var novest pie tā, ka parāda summa pārsniegs pat divas reizes pamatsummu, kas tika ņemta, tāpēc labāk šo iespēju neizmantot!

Vēljoprojām vēlies ātro kredītu? Izvēlies to no aizdevēju salīdzināšanas tabulas!

Ja vēljoprojām uzskatāt, ka online kredīts Jums ir nepieciešams, šī informācija būs noderīga, lai salīdzinātu ātro kredītu aizdevējus un izvēlētos sev piemērotāko, atbilstoši savām iespējām. Bez salīdzināšanas nav iespējams saprast, kurš ir labākais un izdevīgākais.

Noskaidro ātrā online kredīta kopējās izmaksas

Komisijas maksa par kredītu pie dažādiem aizdevējiem atšķiras, tomēr vidēji tie ir 9 eiro, ja tiek aizņemti 100 eiro uz 30 dienām. Lētāku aizdevēju būs grūti atrast. Komisijas maksas apmērs ir atkarīgs no tā, cik liela ir kredīta summa un uz cik ilgu termiņu tas tiek ņemts.

Tāpēc vienmēr pārliecinies, ka tu zini:

 1. Cik tu pārmaksā, ja kredīts tiek atmaksāts laicīgi – salīdzinot aizdevējus, balsties uz šo informāciju.
 2. Katram gadījumam – kas notiks, ja kredītu nevarēsi laicīgi atmaksāt? Ja tā ir reāla iespēja (protams, šādā gadījumā mēs vēlētos, lai aizdevums jums tiktu atteikts), savu izvēli aizņemties izvērtējiet ļoti rūpīgi.

Uzmanies no ātro kredītu brokeriem

Ātro kredītu brokeri sākotnēji izskatīsies pēc reāliem un oficiāliem aizdevējiem, tomēr viņi naudu neaizdod. Tā vietā viņi no jums iekasēs papildus naudu, lai ar viņu palīdzību kreditoram tiktu iesniegts kredīta pieprasījums.
Ja esat nolēmis pieteikties naudas aizdevumam (un pirms tam esat pārbaudījis, ka iepriekš uzskaitītās alternatīvas jums nav piemērotas), neuzķerieties uz šiem krāpniekiem. Ar šiem krāpniekiem finanšu tirgus cīnās, tomēr pārliecinieties, ka naudu aizņemieties pa tiešo no oficiāli reģistrēta nebanku kreditora.

Kā es varu pārliecināties, ka uzņēmums ir legāls?

Ātro aizdevumu reklāmas ir visur, it īpaši internetā, tāpēc daļa kredītņēmēju var apjukt šajā piesātinātajā piedāvājumu klāstā. Atcerieties, ka jebkurš oficiāli reģistrēts nebanku kreditors ir oficiāli reģistrēts uzņēmums un ir saņēmis Patērētāju tiesību aizsardzības centra licenci. Katra aizdevēja mājas lapā ir atrodami uzņēmuma dati, un to, vai uzņēmumam ir izsniegta PTAC licence patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniegšanai, var pārbaudīt PTAC meklētājā, ievadot aizdevēja nosaukumu vai meklējot to sarakstā. Pēc šīs pārbaudes jūs varat būt drošs, ka aizdevējs nebūs krāpnieks.

Kas man ir nepieciešams, lai varētu pieteikties aizdevumam internetā?

Lai varētu pieteikties aizdevumam internetā, katram aizdevējam ir noteikti kritēriji, pēc kuriem tie vadās, izsniedzot aizdevumu. Lielos vilcienos šie noteikumi ir diezgan līdzīgi – aizņēmējam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, tomēr visbiežāk aizdevumi tiek izsniegti no 20 gadu vecuma, jābūt savam bankas kontam kādā no Latvijā reģistrētām komercbankām, regulāriem un stabiliem ienākumiem, kā arī nesabojātai kredītvēsturei, ko aizdevēji pārbauda, izvērtējot aizdevuma pieteikumu. Daļa aizdevēju lūgs iesniegt bankas konta izrakstu par konkrētu periodu, lai pierādītu savus ienākumus. Sava identitāte būs jāapliecina ar reģistrācijas maksu aizdevēja mājas lapā, pārskaitot ar internetbankas palīdzību 0,01 eiro.

Izvērtējiet reklāmas piedāvātās iespējas

Tā kā privātpersonu kreditēšanas tirgus ir ļoti piesātināts, aizdevēji izdomā dažādus vilinošus piedāvājumus, lai kredītņēmējs aizņemtos tieši pie viņiem. Savstarpējā aizdevēju konkurence patērētājam nāk par labu, jo tam ir iespēja saņemt izdevīgākus piedāvājumus. Noteikti salīdziniet aizdevēju piedāvājumus un nosacījumus, neizvēloties pirmo aizdevēju, tādejādi ietaupot savus līdzekļus uz kredīta komisijas maksu vai citiem izdevīgākiem nosacījumiem.

Aizdevēju salīdzināšana

Attiecībā uz nebanku kreditoriem un ātro kredītu izsniegšanu mēs esam pozitīvi noskaņoti tikai tādā gadījumā, ja šī aizņemšanās ir vienīgā iespēja, kā atrisināt īslaicīgas naudas grūtības ar nosacījumu, ka aizņemtie naudas līdzekļi tiks atmaksāti noteiktajā laikā pilnā apmērā. Lai arī ātrie kredīti ir dārgs pakalpojums, tomēr jāņem vērā, ka to izmaksas ir kļuvušas zemākas – ja pirms aptuveni 3 gadiem vidēji procentos bija jāmaksā 10 eiro, tad šobrīd tie ir 8,80 eiro par 100 eiro kredītu, kas ir paņemts uz 30 dienām un ticis atmaksāts laicīgi. Mēs esam apkopojuši populārākos un uzticamākos aizdevējus, kas piedāvā privātpersonām aizņemties īstermiņa kredītu – tie ir sakārtoti alfabētiskā secībā bez mērķa kādu īpašāk izcelt. Salīdzinot aizdevējus, pievērsiet uzmanību visām ailēm:

 • GPL – GPL 100 eiro aizdevumam ar atmaksas termiņu 30 dienas. Jo lielāka ir gada procentu likme, jo kredīta izmaksas ir augstākas;
 • Kopējā atmaksājamā summa – norādīta kopēja atmaksājamā summa (aizņemtā pamatsumma un procentu maksājumi);
 • Ātrais kredīts bez procentiem – vai tiek piedāvāts aizdevums bez komisijas maksas jaunajiem klientiem, aizņemoties pirmo reizi.

Kas būs, ja es ātro kredītu nemaksāšu laikā?

Pirmkārt – lūdzu, neņemiet ātro kredītu, ja jums ir kaut mazākās šaubas, ka nespēsiet aizdevumu atmaksāt laicīgi. Izvēlieties tādu atmaksas termiņu, kas ir pāris dienas vēlāk par datumu, kad skaidri ziniet, ka jums būs pieejami līdzekļi, lai veiktu atmaksu. Tagad ir vairāki ātro kredītu izsniedzēji, kas ļauj veikt naudas atmaksu vairāku mēnešu nevis ierasto 30 dienu laikā, tomēr tas arī nozīmē, ka jūs procentos samaksājiet vairāk – jo garāks atmaksas termiņš, jo lielāka komisijas maksa tiek aprēķināta. Tā kā liela daļa nebanku kreditoru ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri, kas ir vienojušies par Labās prakses standartu, tas nozīmē to, ka aizdevēji sadarbojas ar saviem klientiem līdz pilnīgai aizdevuma atmaksai, kopīgi mēģinot rast risinājumu gadījumos, ja ir problēmas ar aizdevuma laicīgu atmaksu.

Ja pāris dienas pirms termiņa beigām redzat, ka noteiktajā dienā naudas līdzekļi tomēr nebūs, lai veiktu aizdevuma atmaksu, jums ir iespēja izmantot kreditora piedāvāto maksas pakalpojumu – veikt kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu. Šī pakalpojuma izmaksas ir atkarīgas no parāda summas un dienu skaita, uz cik tiek atlikts maksājums. Lielākoties pagarināšanas iespējas ir ierobežotas – visbiežāk tiek dotas trīs kredīta termiņa atlikšanas iespējas. Jebkurā gadījumā nedrīkst slēpties un klusēt – ja ir radušās kredīta atmaksas problēmas, ir jāsazinās ar aizdevēju, kā arī pēc padoma ir iespējams vērsties Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā. Ja runa ir par pāris dienām, kad tiks kavēta aizdevuma atmaksa, un 100% zināt, ka kredītu varēsiet atmaksāt, informējiet par to aizdevēju, bet ziniet, ka nokavējuma procenti tiks aprēķināti par katru kavēto dienu. Tomēr, iespējams, tas ir lētāk nekā veikt kredīta termiņa pagarināšanu, ko var veikt lielākoties tikai uz 14 vai 30 dienām.

Ja nav izdevies kopā ar aizdevēju vienoties par īpaši jums piemērotu atmaksas grafiku vai esat izvairījies no kontaktēšanās un problēmas risināšanas, aizdevējs būs spiests nodot parādu piedziņu licencētiem parādu piedziņas uzņēmumiem. Ja tā būs noticis, tālāk ar jums sarunas un risinājumu mēģinās radīt parādu piedzinējs. Tomēr jāatceras, ka tas nozīmē arī papildus izmaksas parādniekam. Nekad, nekad neklusējiet un kontaktējieties ar aizdevēju pēc iespējas ātrāk, ja zināt, ka jums nebūs iespēja atmaksāt ātro aizdevumu. Tas strādā! Esiet godīgs, piedāvājiet savu iespēju robežās atmaksāt aizdevumu ar īpaši izstrādātu atmaksas grafiku, kā arī esiet godīgs attiecībā par saviem ienākumiem un izdevumiem, kas tiek ņemti vērā, lai noteiktu jaunu atmaksas grafiku.

Arī internetā atrodamie pieredzes stāsti liecina par to, ka problēmu risināšana, sazinoties ar aizdevēju, ir reāla:

“Nesen mans kopējais ātro kredītu parāds bija sasniedzis 2655 eiro, un manas iespējas to atmaksāt laikā bija neiespējamas, jo gluži vienkārši ar manu algu nebija pietiekoši. Es sazinājos ar aizdevējiem, lūdzot sastādīt atmaksas grafiku. Sastādot savu ikmēneša budžetu, varēju saprast, cik lielu summu varu atļauties katru mēnesi atdot par ātro kredītu parādiem. Tālāk šo summu es sadalīju starp visiem aizdevējiem proporcionāli parāda summai. Visi aizdevēji piekrita apstādināt procentu uzrēķinu un pieņēma manis piedāvātās ikmēneša summas. Es vēlos, lai cilvēki zina, ka IR iespēja izkļūt no parādiem arī brīžos, kad viss liekas bezcerīgi. Neslīgstiet depresijā, jūs VARAT to atrisināt! Un neatlieciet problēmas risināšanu uz vēlāku laiku, kā to biju darījis es – es būtu varējis ieekonomēt lielu naudas summu.”

Viena lieta ir neignorēt problēmas, bet otra lieta, kas var novest pie vēl milzīgākām finanšu problēmām, ir esošā kredīta atmaksa, paņemot pie cita aizdevēja jaunu ātro kredītu. Ņemiet vērā, ka būs jau jāņem lielāka aizdevuma summa, kas sastāvēs no pamatsummas un procentiem. Un šis noteikti nebūs labākais risinājums, tikai laika vilkšana un parāda summas audzēšana.

Palīdzība, ja Tev jau ir paņemts aizdevums

Nekrīti panikā, ja esi jau paņēmis ātro kredītu. Ir dažas lietas, ko vari mēģināt, lai tiktu ārā no ātro aizdevumu “vāveres riteņa”? Kāpēc “vāveres riteņa”? Ja esat aizņēmies, piemēram, 400 eiro, kas nākammēnes būs jāatmaksā, visticamāk pēc aizdevuma atdošanas būs atkārtotas naudas grūtības, un var nākties atkārtoti aizņemties. Vai arī gadījumā, ja tomēr jūsu prognozes būs maldīgas, nāksies ņemt jaunu aizdevumu pie cita aizdevēja, lai atdotu naudu par pirmo kredītu. Tālāk aprakstītās metodes iespējams palīdzēs jums izvairīties no šī pakalpojuma, un pats svarīgākais – dos vairāk laika, lai veiktu kredīta atmaksu. Domājiet līdzi un izvērtējiet, kas no piedāvātā būs piemērots tieši jums. Ir vērts atzīmēt, ka mēs neiesakām veikt parāda atmaksu ar citu parādu. Tomēr, salīdzinājumā ar ātrajiem kredītiem, šie aizņemšanās veidi sniedz laiku, lai veiktu atmaksu…

Izmantojiet esošu kredītkarti, lai veiktu ātrā kredīta atmaksu

Ja jums ir esoša kredītkarte, kurā vēl ir pieejams kredītlimits, kas ir pietiekoši liels, lai segtu parādu, tā ir daudz labāka iespēja atmaksāt ātro kredītu nevis ņemt jaunu ātro aizdevumu pat tad, ja par to ir jāmaksā procenti. Lai nomaksātu ātro kredītu, turpmāko mēnesi jums ir jāizmanto kredītkarte visu ikdienas maksājumu veikšanai (nepārsniedzot noteikto limitu un rūpīgi plānojot budžetu). Ekvivalenti ar kredītkarti iztērētā summa būs pieejama jūsu norēķina kontā, kuru varēsiet izmantot, lai atmaksātu ātro kredītu. Pēc tam veiciet ar kredītkarti iztērētās summas pēc iespējas ātrāku atmaksu – ideāli līdz mēneša beigām, lai par to netiktu aprēķināti procenti. Ja tas nav iespējams, dzēsiet parādu pēc iespējas ātrāk, tādejādi ietaupot uz procentiem.

Brīdinājums: izmantojiet kredītkarti tikai un vienīgi bezskaidras naudas norēķiniem, neizņemiet bankomātos skaidru naudu – par tiks iekasēta komisijas maksa un aprēķināti procenti, jo norēķināšanās ar bezskaidru naudu ir lētāk nekā skaidras naudas darījumi.

Nav pieejams kredītlimits? Ja jūs esat iztērējis visu kredītkartes limitu, sazinieties ar kartes izdevējbanku, lai noskaidrotu, vai nav iespējams kredītlimitu palielināt. Ja jūs mēģināsiet tērēt vairāk nekā jums ir piešķirts kredītlimits, vai nu kredītlimita palielināšana tiks atteikta vai arī iekasēta komisijas maksa, kas būs līdzvērtīga ātrā kredīta komisijas maksai.

Saņem 0% naudas aizdevumu internetā

Šīs bezmaksas naudas aizņemšanās iespējas ļauj aizņemties naudu, atmaksājot tikai tik, cik sākotnēji aizņēmies.

Bezprocentu aizdevums

Šo iespēju piedāvā lielākā daļa, lai pievilinātu sev jaunus klientus. Tas ir kredīts, par kuru nav jāmaksā procenti par tā izmantošanu – jāatmaksā tikai tik, cik esi aizņēmies. Papildus izmaksas rodas tikai tad, ja kredīts netiek laicīgi atmaksāts.

Bezmaksas kredītlīnija

Kredītlīniju piedāvā noformēt ne tikai komercbankas, bet arvien vairāk nebanku kreditoru. Lai arī daudziem šķiet, ka kredītlīnija nevar būt bezmaksas pakalpojums, tomēr, rūpīgi izpētot kreditora nosacījumus, ir iespējams padarīt šo par bezmaksas pakalpojumu. Ja kredītlīnija ir noformēta bankā, tad bankas piedāvā izmantot iespēju atmaksāt iztērēto naudu līdz tā paša mēneša beigām, kad ir izmantota kredītlīnija, tādejādi netiek aprēķināti procenti. Lai arī procentos nebūs jāmaksā nekas, tomēr jāatceras, ka bankas ir noteikušas ikmēneša komisijas maksu, tomēr tā noteikti ir zemāka nekā ātro kredītu procentu summa. Lai gan ne visi, bet arī nebanku kreditori piedāvā bezprocentu periodu – 30 vai pat 60 dienas, kas nozīmē to, ka procenti no jums netiks iekasēti, ja izmantotā kredītlīnija tiks pilnībā atmaksāta šajā laikā.

Vai Tu vari aizņemties no ģimenes?

Lai gan aizņemšanās no ģimenes vai tuva drauga daudziem var šķist nepatīkama, jo tas parāda, ka netiekat galā ar savām finansēm, tomēr jāatceras, ka jebkuram dzīvē var rasties negaidīta situācija, kad ar saviem līdzekļiem ir par maz. Neviens nevēlas pārmaksāt, tāpēc jāņem vērā, ka aizņemšanās no ģimenes visticamāk neprasīs papildus naudu kā tas ir ātrajiem kredītiem, kad papildus pamatsummai ir jāmaksā arī komisijas maksa. Ja esat nonācis situācijā, kad tuviniekam jālūdz naudas aizdevums, esiet pārliecināts par to, ka šī nauda ir nepieciešama, no savas puses nosakiet pirms tam pārdomātu reālu atmaksas termiņu. Noteikti nepaļaujieties uz to, ka tuvinieks neko neteiks, ja kavēsiet aizdevuma atmaksu. Cilvēks, kurš ir aizdevis savu naudu, rēķinās ar to, ka konkrētajā datumā saņems to atpakaļ, tāpēc pildiet savu solījumu. Nekādā gadījumā neizmantojiet ļaunprātīgi aizņemšanos no ģimenes, jo tas var pat neatgriezeniski sabojāt jūsu attiecības. Ģimenes loceklim, kas ir gatavs jums aizdot, bet uz doto brīdi tam nav pieejami līdzekļi, ir iespējams izmantot kādu no augstāk minētajām aizņemšanās iespējām, noformējot aizdevumu uz sava vārda. Tomēr ir jāatceras, ka viņš uzņemas saistības jūsu vietā, tāpēc nekādā gadījumā nedrīkst sagādāt tuviniekam finanšu problēmas, neatdodot naudu noteiktajā termiņā.

Nebanku kreditoru piedāvājumi – mūsu subjektīvais vērtējums

Tas nebūs nekāds pārsteigums – mēs neesam ātro aizdevumu atbalstītāji. Nenoliedzami ātrie kredīti pēdējo gadu laikā ir piedzīvojuši lielu attīstību, cilvēkiem informācija par tiem ir pieejama uz katra stūra – internetā, televīzijā, dažādās vides reklāmās, kā arī pasta nodaļās. Nebanku kreditēšana nepārtraukti mainās un piedāvā dažādas aizņemšanās iespējas, protams, ar vienu mērķi – nopelnīt. Mēs ātros kredītus atbalstām tik tālu, kamēr tie tiek ņemti apdomīgi, ar citu alternatīvu izvērtēšanu, pamatotam mērķim, valdot pārliecībai, ka tas tiks atmaksāts noteiktajā laikā. Daudziem cilvēkiem ir izstrādājies priekšstats, ka īstermiņa naudas aizdevumi ir ļaunums, ko paši kreditori mums piedāvā uz katra soļa. Tomēr pagale nekad nedeg viena! Neviens cilvēkam nespiež ar varu aizņemties bez vajadzības un galvenais pārliecības par laicīgu atmaksu. Pirmkārt, cilvēkam pašam no savas puses ir jābūt pārliecībai, ka cits risinājums nav iespējams, ka tikai aizņemšanās ātro kredītu atrisinās īslaicīgās finanšu problēmas. Diemžēl novērojums ir tāds, ka daļa aizņēmēju ir neapdomīgi un bezatbildīgi, paši vainojami pie tā, ka aizņemšanās rezultējas ar lielu nokavējuma naudu aprēķiniem un parādu piedzinējiem.

Tāpat kā tas bija finanšu krīzē pirms gandrīz desmit gadiem, tā arī ātro kredītu neatdošanas problēmās bieži vien kā galvenais vaininieks tiek minēts aizdevējs. Protams, arī aizdevēji mācās no savām kļūdām un uzlabo gan pakalpojuma sniegšanas kvalitāti, gan arī izstrādā stingrākus aizdošanas kritērijus, kā arī tos uzrauga finanšu institūcijas, lai tie sniegtu kvalitatīvus pakalpojumus nevis nopelnītu uz klientu problēmu rēķina. Protams, katrs uzņēmējs darīs visu, lai nopelnītu, tomēr pirms aizņemšanās aizņēmējam ir jābūt skaidram plānam, kā izpildīt uzņemtās saistības. Jo nenoliedzami šis pakalpojums ir nepieciešams, jo tas ir labs risinājums godprātīgu cilvēku īslaicīgām naudas grūtībām.


Lai jauka diena!