Dažas idejas sportošanai mājās

Dažas idejas sportošanai mājās

Pandēmijas dēļ un dažādu ierobežojumu dēļ, daudzi cilvēki vairs nevar kā ierasts aiziet uz sporta zāli darba dienu vakaros, vai uz kādu hokeja treniņu. Protams, ja esi profesionāls sportists, tad ir nedaudz vieglāk, jo dažādas privātās sporta zāles un treniņi ir pieejami un atļauti.

Ko cilvēki darīja visu ziemu? Lielākoties sēdēja mājās, jo ārā bija ļoti auksti un aiziet tāpat nav tā īsti kur. Bet arī mājās var lieliski un arī lietderīgi pavadīt laiku.

Ja vēlies patīkamo apvienot ar lietderīgo, tad aplūko dažādas kazino spēles. Tās spēlējot tu vari arī nopelnīt kādu papildus naudu. Turklāt daudzas virtuālās spēles mūsdienās jau tiek oficiāli atzītas par reāliem sporta veidiem.

Sports istabā

Lai uzturētu fizisko formu arī pandēmijas laikā, pat ja nekur daudz nevar iet, ir iespējams nodarboties ar sportu mājās. Un nē – nav nepieciešama privāta sporta zāle vai īpašs aprīkojums.

Pandēmijas laikā gan cilvēki diezgan daudz pirka dažādus trenažierus un sporta aksesuārus, lai varētu sportot mājās. Tomēr tas nav obligāti – viss atkarīgs no tā, kā tieši gribi sportot, un ko darīji pirms visiem ierobežojumiem un pandēmijas.

Pirkt vai nepirkt?

Ja tev mājā ir pietiekami daudz vietas, tad vari arī iegādāties kādu trenažieri. Kaut gan atceries – šie mājas trenažieri visai bieži kļūst par drēbju pakaramajiem, jo beigās neviens tos tā aktīvi neizmanto. No otras puses – nav jau tie trenažieri arī tik dārgi, tāpēc vari pamēģināt, bet ja nepatiks vai nelietosi šo trenažieri tik bieži, tad varēsi to pēc tam pārdot.

Tāpēc, ja izvēlies iegādāties kādu trenažieri vai sporta aksesuāru, tad nesāc ar pašiem dārgākajiem un profesionālākajiem trenažieriem, jo varbūt beigās nemaz to nelietosi. Ja pirms ierobežojumiem regulāri gāji uz sporta zāli, tad gan ir iespēja, ka trenažieri tomēr lietosi pietiekami bieži, lai atmaksātos arī dārgāks modelis.

Sports par brīvu

Lai sportotu mājās, pa lielam nav nepieciešams papildus tērēties. Protams, ir dažādas maksas programmas vai aplikācijas, bet ir arī ļoti plašs piedāvājums pilnīgi bez maksas. Pandēmijas laikā parādījās daudz vairāk dažādi sportošanas video tādās vietnēs kā, piemēram, Youtube.

Šobrīd ir tik liela izvēle, kā nekad iepriekš – vari izvēlēties aplikāciju vai kādu treneri, kurš tev patīk un motivē. Vari izvēlēties vingrinājumus gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem. Vari izvēlēties arī treniņu intensitātes pakāpi un to ilgumu.

Var jau būt, ka kāda maksas programma būs tev vispiemērotākā, tomēr kāpēc gan vispirms nepamēģināt bezmaksas iespējas? Mūsdienu modernajā pasaulē notiek arī tiešsaistes sporta treniņi ar īstu sporta treneri.

Šie tiešsaistes treniņi gan pašlaik biežāk ir tieši fitness, joga vai pilates, tomēr arī šādi ir iespējams sportot. Šie treniņi gan parasti ir par maksu, tomēr tā nav liela – tas noteikti būs lētāk, nekā tava iecienītā sporta kluba abonements.

Šādā veidā tu vari trenēties gan pie Latvijas treneriem, gan arī ārvalstu treneriem, jo viss notiek attālināti. Šādi vari izmēģināt daudz ko jaunu, un varbūt atradīsi kādu jaunu hobiju.

Grūtības sportojot mājās

Sportošanai mājās ir arī pāris mīnusi jeb grūtības. Ne visiem ir pietiekami daudz vietas, lai varētu veikt pilnīgi visus vingrinājumus, neatsitot roku vai kāju pret kādu mēbeli. Ja dzīvo dzīvoklī (un ne pirmajā stāvā), tad labāk neizvēlēties vingrinājumus, kuros daudz un aktīvi jālēkā, tomēr visgrūtāk ir sevi motivēt, lai pavingrotu – to varēs pateikt ikviens, kurš ir vingrojis mājās.


Lai jauka diena!