Aizraujošs cīņas sporta veids – aikido

Aizraujošs cīņas sporta veids – aikido

Aikido, līdzīgi kā karatē, ir cīņas mākslas, kas radies Japānā. No Austrumiem ir nākuši vairāki cīņas mākslas veidi un to pamati. Vispār tieši Austrumu cīņas varētu saukt ne tikai par cīņas veidu un sportu, bet arī par mākslu.

Kāds ir mērķis?

Aikido galvenais mērķis ir cīņa, kurā nav ne uzvarētāja, ne zaudētāja. Būtībā šī cīņa ir vērsta vairāk uz sadarbību starp pretiniekiem, nevis, lai kāds šajā cīņā uzvarētu savu pretinieku.

Galvenā doma aikido ir izmantot pretinieka enerģiju un spēku pret viņu. Ja esi apguvis aikido, tad varēsi to izmantot kā pašaizsardzības metodi, jo nav nepieciešams būt lielākam un stiprākam kā tavs pretinieks.

Ja tomēr tev vairāk patīk virtuāls sports un virtuālas sacensības, tad ieskaties casino Latvia, lai atrastu kādu sev piemērotu spēli. Mūsdienās vienlīdz aizraujošas ir gan spēles internetā, gan treniņu laukumā.

Kas īsti ir aikido?

Aikido sastāv no salīdzinoši vienkāršiem paņēmieniem, kas neprasa lielu spēku vai piepūli – tiek izmantots tas, ko dara pretinieks un attiecīgi pavērsts pret viņu pašu. Galvenais ir sekot pretinieka darbībām, lai to izmantotu savā labā.

Kad sākt nodarboties ar aikido?

Ar aikido var sākt nodarboties praktiski jebkurā vecumā – to var gan bērni, gan pieaugušie. Šis nav tāds sporta veids, ar kuru obligāti jāsāk darboties 5 vai 6 gadu vecumā, lai kaut ko varētu sasniegt.

Aikido vairāk ir paredzēts attīstībai un pašaizsardzībai, tāpēc ar to var nodarboties ikviens. Trenējoties šajā sporta veidā tu iegūsi labi attīstītu muskulatūru, līdzsvaru, kā arī iekšējo mieru.

Atbrīvojies no nervozitātes un stresa

Bieži vien ekstrēmās situācijās tieši miera saglabāšana ir ļoti būtiska, jo tad iespējams pieņemt pareizos lēmumus. Protams, tas nenozīmē, ka aikido paņēmieni jāizmanto pie katras izdevības, kad radies kāds konflikts. Ir jāzina, kurā brīdī labāk atkāpties, bet kurā izmantot cīņas paņēmienu.

Tā kā pandēmijas dēļ cilvēki mēdz būt nervozāki un saglabāt mieru ir visai grūti, tad aikido var būt labs veids, kā to atkal panākt. Savā ziņā tā ir kā meditācija. Un ar to var nodarboties arī mājās – atliek tikai atrast kādus pamācības video, kaut gan, ja esi iesācējs, tad labāk vispirms sameklēt kādu treneri.

Vai to var jebkurš?

Pat tad, ja fiziskā veselība nav tā labākā, var trenēties aikido. Japāņu cīņas mākslu lielākais pluss ir tas, ka to slodze ir gana mērena, un jebkurš ar to var nodarboties, ja ir tāda vēlme. Nodarbošanās ar aikido ir sevis attīstīšana, nevis vajadzība savas jauniegūtās prasmes kādam izrādīt.

Detalizētāk par aikido treniņiem

Aikido, tāpat kā karatē, ir dažādas pakāpes, kuras var iegūt, kārtojot eksāmenus. Pie tam, aikido treniņiem nav nepieciešams speciāls tērps vai kādi citi aksesuāri. Visbiežāk treniņi notiek vienkāršā sporta tērpā, bet, ja ir vēlme, tad var iegādāties arī speciālu tērpu – kimono.

Ar aikido var nodarboties vairākos sporta klubos Latvijā – gan Rīgā, gan citās pilsētās. Aikido gan nenotiek nekādas sacensības, jo šīs cīņas mērķis nav uzvara.

Ieguvumi

Trenējoties aikido uzlabojas veselība, koordinācija un garīgais līdzsvars. Aikido ir vērsts iekšējo pasauli, un tas ir tikpat svarīgi, cik fiziskā sagatavotība. Aikido nav iespējams apgūt ātri un īsā laika posmā – iespējams pat vairākus mēnešus tev būs sajūta, ka tā īsti neko neesi apguvis, bet viss ir jāapgūst pakāpeniski un bez steigas.


Lai jauka diena!